2019 Ekim Google BERT Algoritma Güncellemesi

2019 Ekim Google BERT Algoritma Güncellemesi
6 Kasım 2019 No Comments Google,SEO admin

Arama motorunun bundan önceki yıllarda, RankBrain güncellemesini biliyorsunuz, neredeyse bu güncelleme üzerinden 5 yıl geçmişti.Google Bert güncellmesi 25 Ekim de başladı ve Sorgulama Algoritması Diğer dillerde de ilerleyen zamanlarda tam olarak yayılacaktır.

Yuvarlanıyor. BERT bu hafta yayına başladı ve kısa bir süre sonra tamamen yaşayacak. Şimdi İngilizce dil soruları için yayılıyor ve gelecekte diğer dillere de yayılacak.

Google snippets Bu özellik özellikli parçacıkları da etkileyecektir . Google, BERT’in küresel olarak, tüm dillerde, snippets’de kullanıldığını söyledi.

BERT Nedir? Google’ın doğal dil işleme (NLP) ön eğitimi için kullanılan sinir ağı temelli tekniğidir. BERT, Transformatörlerden Çift Yönlü Kodlayıcı Gösterimleri anlamına gelir.

BERT (Bidirectional Encoder Representations from Transformers); arama yaptığınızda yazılan bir kaç kelimelik arama yaptığınızda, arama yapılan kelimelerini tümünü baz alarak yapay zeka kullanarak daha çok istenilen sonuçları sizlerin karşısına çıkartıyor. Google arama da yazılan kelimelerde değilde konuşma dili gibi yazılan aramalardaki en çok işlenen sonuçları sizlerin karşısına çıkartacak.
Bu güncelleme son zamanlarda yapılan artçı güncellemelere nitelik rankbrain’den sonra en önemli güncelleme olarak nitelendirdi.

Webmasterler için üzücü bir haber olsa’Da %100 olarak kullanılmayacağı için pek bi endişelenmenize gerek yok, ama bu sizinde bu güncellemeyi es geçeceğiniz anlamına gelmiyor, sitenizi bu algoritmaya göre düzenini kurmanız gerekmektedir. Arama motorunun veri tabanını zorlayacağı gibi görünsede sadece İngilizce olarak aratılan 10 kelimenin 1 tanesinde bu BERT Güncellemesi’nin %10 luk bir kısmi olarak kullanılacaktır.

Tags
About The Author

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Supportscreen tag