LOADING

Bilinen H1 Etiket Yanlışları

Bilinen H1 Etiket Yanlışları

by admin Nisan 01, 2020

H1 Etiketleri Kullanımı ve Bilinen h1 Etiket yanlışları

Aslında h1 etiketlerini kullanımını herkes bilmektedir, ama bazı arkadaşlar bu kullanımını yanlış yaptığı için, bazen arama motorları tarafından neden benim makalelerim sıralamada yükselmiyor diye sitem ederler.

H1 etiketleri arama motorları için son derecede önemlidir ve doğru kullanılmış bir web sitesini google ödüllendirecektir.

H1 Etiketi nedir ?

İçerik sayfalarının en başında bulunan Arama motorlarının girdiği içeriği rahat anlayabilmesi için ilk görünen başlığa bağlı html etiketidir. H1 Etiketi SEO açısından son derece önemlidir.

H2 Etiketi Nedir ?

H2 etiketi de içeriklerimiz de kullandığımız h1 etiketinden sonra gelen ve en az h1 etiketi kadar değerli ve önemli olan bir html etiketidir.

H1 Etiketi  Nasıl Kullanılır?

Öncelikle içeriğinizi yazarken yaza içeriğimize başladığımızda yazacağımız konunun ne olduğunu iyice araştırmalı içeriğimiz-in google için değil kullanıcılar için olduğunu unutmamalısınız.

h1 Etiketleri google üzerinde araştırma yaptığınızda sürekli aynı şekilleri gösterip, aynı etiketleri sunan birçok site ile karşılaşabilirsiniz. Burda ki bilgiler kafanızı biraz karıştırabilir. H1 etiketlerini kullanırken dikkat etmeniz gereken hiyerarşi bir dizilime sahip olmalıdır.

H1 etiketi Örnekleri ?

Resimde görüldüğü gibi h1 etiketlerini kullanırken belirli bir hiyerarşi düzenine göre makalenizde dizmeniz gerekmektedir.

Bir makalede yada içeriğinizde 1 adet h1 etiketi bulunması gerekmektedir, ve fazlası sitenizin spama sokmanıza neden olacaktır.

h2 etiketleri istediğiniz kadar kullanabilirsiniz ama doğru ve yerinde kullanmanız gerekmektedir.

diğer etiketleri kullanırken h2 etiketini hangi başlıkta kullanıyorsanız o başlığa ait başlıkları alt alt sıralayabilirsiniz.

 

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Related Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *