Blog Yazarı Nasıl Olunur ? İçerik Yazmak Gerçekten Zor mu ?

Blog Yazarı Nasıl Olunur ? İçerik Yazmak Gerçekten Zor mu ?
10 Kasım 2019 No Comments Google,SEO admin

Kabul edelim: işiniz internette mevcutsa, kesinlikle bir bloga ihtiyacınız var. Aynı zamanda, blog içeriği yazmak kolay değildir – ve içeriğinizi geniş bir kitlenin önüne çıkarmak istiyorsanız, yalnızca kötü yazılmış notları atmak ve birisinin okumak istediğini ümit edemezsiniz.

Tartışmaya bir şeyler eklemelisiniz – bakış açısı müşterilerinize değer vermelisiniz. Bu sadece sözlerini okumalarını sağlamakla ilgili değil, onlara güvenmelerini sağlamak ve daha fazlası için geri gelmek istemekle ilgili.

İçeriğinizi Doğru Yazmıyorsunuz

Biliyoruz, biliyoruz – yazmak bir angaryadır ve başka şeyler yapmakla meşgulsünüz… müşterilerle uğraşmak, çalışanları denetlemek, ışıkları açık tutmak ve işinizi gerçekten yürütmek gibi.

Ancak blog oluşturma sıkıcı, tiksindirici bir süreç olmak zorunda değildir. İnternet, blog oluşturma yoluyla işlerini büyütmek isteyen girişimciler ve iş sahipleri için mükemmel tavsiyelerle doludur .

 

 

Yazılarınız için Anahtar Kelimeler

SEO. Sadece üç küçük harf, ama blog yazarların çoğunu ve web sitesi sahibi  insanları bazen ürkütüyor ve gereksiz yere geriyorlar.

Bazı işletme sahipleri, arama motoru optimizasyonunu yalnızca seçkin ve ayrıcalıklı bir azınlığın anlayabileceği bir bilgi gizemine benzetiliyor . “Bir SEO uzmanına ihtiyacım var!” Diye düşünüyor işletme sahipleri. Çok sık, bu uzmanlığın etkili olması için fahiş bir fiyat etiketi ile gelmesi gerektiğine inanıyorlar.

Web sitenizin Google ile hoş görünmesini sağlayan teknik bitleri toplamak, web sitenizin yapısını optimize etmek ve net bir anahtar kelime stratejisi oluşturmak tüm değerli becerilerdir – bazıları bilimden daha çok bir sanattır – kesinlikle hiçbiri sihir değildir.

Herkes bir konuda uzmandır. Bir işletme sahibi iseniz, birden fazla konuda çok derin bir bilgiye sahip olabilirsiniz.Bilginiz, gelire dönüştürebileceğiniz bir üründür, ancak yalnızca okuyucularınıza nasıl ulaştırmayı planladığınızı düşünürseniz.

Muhtemelen insanların çoğunluğunun araba kullanmakla ilgili olabileceği bir örnek kullanalım.

 

Bir araba satın almaktan, şehirler arası bir yolculuğa çıkmanıza kadar, sürüş hakkında bilgi satan bir işletme sahibi olduğunuzu hayal edin.

Eğer bir araba tutkunu veya bir satıcıysanız, sürüşle ilgili web içeriğinin nasıl yazılacağını zaten biliyorsunuzdur. Bunu düşündüğünüzde, sürüş hakkında yazabileceğiniz binlerce potansiyel konu var.

Muhtemelen farklı araba modelleri ve neden birinin diğerinden daha iyi, daha güvenli veya daha uygun olduğu hakkında yüz mesaj yazabilirsiniz. Taşıt, şehir şoförleri veya çocuklu aileler için ideal araçlar hakkında yazabilirsiniz.

Ülkenin çeşitli bölgelerinde veya farklı hava koşullarında sürüş hakkında yazı yazabilirsiniz. Blogunuzun tüm bölümleri, aracınızı temizlemeye ve bakımına adayabilir okuyucularınıza tüm bu bilgileri bloğunuzda verebilirsiniz.

Blog İçeriğiniz Bağlanmıyor

Blog içeriğinizi sürekli bir satış alanı haline getirirseniz, okuyucularınız bunu yakalar.

Hedef kitlenize bağlanmak için birkaç şey yapmanız gerekir:

  • Bir Konu oluştur
  • İnsanların gerçekten okumak istedikleri yararlı içeriği sağlama
  • Değerli ve Okunası içerikler.
  • İnsanların Merak ettikleri içerikler

Ve işte bazı iyi haberler: Ürününüzün veya hizmetinizin ilginç olması için özellikle seksi veya heyecan verici olması gerekmez

Tags
About The Author

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Supportscreen tag