Dora Tanıtım ile Web Tasarım Seo

Dora Tanıtım ile Web Tasarım Seo
4 Mart 2020 No Comments SEO admin

Web tasarım internet kullanıcılarının internet üzerinden ürün satışı veya mal ve hizmet tanıtımı yapan kişi ya da firmalara erişim sağlanması adına profesyonel web tasarımcıları tarafından yapılan bir çalışmadır. Firmanın hizmet veya ürünlerinin grafik tasarımları ve metinlerle bir araya getirilmesiyle yapılan bu tür çalışmalar, kişi veya kurumların dijital ortamda görünür olmasını sağlar. Google, yandex, Bing, Baidu vb. gibi arama motorlarında görüntülenebilecek şekilde özel bir yapıda kullanıma sunulan web tasarımlar, uzman web masterler tarafından HTML dilinde yapılmaktadır. Kurumsal firmalar tarafından kurumun resmi bilgilendirme kanalı olarak kullanılan bu tür tasarımlar, ticari amaç taşıyan işletmeler tarafından hedef kitleye erişim amacıyla kullanılmaktadır.

Web Tasarımın Temel Unsurları

Gerek kişilere özel, gerekse kurumsal kimliğin tanıtılması amacıyla yapılan web tasarımların kalitesini belirleyen birçok unsur mevcuttur.

  • Renk seçimi
  • İçerik planlaması
  • Yazı fontlarının seçimi
  • Grafik tasarımı
  • Site görünümü başarılı bir web tasarımın temel unsurları arasında yer almaktadır.

Web tasarımda kullanılacak renklerin seçimi marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtmak adına oldukça önemlidir. Tasarımda yer alacak içerikler kullanıcıda merak uyandıran bir şekilde tasarlanmalı, içerik, seo kurallarına uygun yapıda ve anahtar kelimeler içermelidir. Tasarımda kullanılacak grafikler, içerik yazımında kullanılan yazı fontları da web sitesinin görünümünü etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Ancak tüm bu unsurların başında, web tasarımın SEO(arama motoru optimizasyonu) kurallarına uygun olması gelir.

Web Tasarımda SEO Uyumunun Önemi

Web tasarım Seo ile ayrı çalışmalar olmakla birlikte, birbirini tamamlayan özelliklere sahip bulunmaktadır. Seo çalışmasının temel amacı, tasarımı yapılan web sitesinin daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edilmesini sağlamaktır.  Günümüzde milyarlarca web sitesi mevcut olasına rağmen, arama motorları sadece seo uyumlu web tasarımlarını önemsemekte, kullanıcı aramalarında bu tür siteler ilk sıralarda yer almaktadır.

Bu sebeple web tasarımları yapılırken seo kurallarına uygun bir şekilde düzenleme yapılmalıdır. Web tasarımı yapılan sitenin arama motorları tarafından indexlenmesi ve üst sıralarda gözükebilmesi, tasarımın kullanıcı dostu bir yapıda olması ve web tasarım unsurlarının başarılı bir şekilde kullanılmasıyla mümkündür.

Dora TanıtımReklam ve Organizasyon

Tags
About The Author

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir