Yazılar

Arama Konsolundaki yeni Hız raporu

Hızlı bir web deneyimi uzun zamandır terfi ettiğimiz ve savunduğumuz önemli bir kullanıcı deneyimi faktörü olmuştur. Site sahiplerine bu arayışta yardımcı olmak için Google I / O 2019’da Arama Konsolunda Hız raporunun bir ön izlemesini gösterdik. O zamandan beri, beta testçilerden gelen tüm harika geri bildirimleri yineliyoruz ve bugünden itibaren heyecanlıyız. halka açılmaya başla!

Potansiyel kullanıcı deneyimi problemlerini keşfetmek, özellikle de çok sayfalı sitelerde zor olabilir. Site sahiplerine yardımcı olmak için, Hız raporu, benzer URL gruplarını otomatik olarak “Hızlı”, “Orta” ve “Yavaş” kovalara atar. Veriler, Chrome Kullanıcı Deneyimi Raporuna dayanmaktadır, gerçek dünyadaki Chrome kullanıcılarının web ‘deki popüler hedefleri nasıl yaşadıklarına ilişkin kullanıcı deneyimi ölçümleri sağlar.

Rapor, URL’leri hıza ve yavaşlamalara neden olan konuya göre sınıflandırır. Performans iyileştirmelerini öncelik sırasına koymanıza yardımcı olacak yavaş URL örneklerini görmek için belirli bir sorunu inceleyin. Belirli bir URL için ne tür bir optimizasyon yapılabileceğinin daha iyi anlaşılması için, rapor belirli optimizasyon fırsatları hakkında bilgi sağlayan Sayfa Hızı Sicili aracına bağlanır .

Bu raporu hem zaman içindeki performansınızı izlemek hem de web sitenize yaptığınız takip düzeltmeleri için kullanmalısınız. Bir sorunu çözdüyseniz, web sitenizin sabit sürümüne göz atarken kullanıcıların performans iyileştirmesi yapıp yapmadıklarını izlemek için raporu kullanın.

Sitenizin nasıl performans gösterdiğini anlamanıza yardımcı olmak için, ılımlı ve hızlı kovaları kontrol ederek hangi URL türlerinin daha iyi performans gösterdiğini de görebilirsiniz.

Resim: Hızlı kovadaki URL’ler

Bu yeni rapor, site sahiplerinin ölçümlerini ve önerilerini yinelemeye ve iyileştirmeye devam etmeyi planladığımızdan dolayı “deneysel” olarak sınıflandırılmıştır. Yararlı ve yardımcı olmasını sağlamak için doğrudan rapor aracılığıyla ve kullanıcı forumunda gönderilen geri bildirimleri izleyeceğiz , bu nedenle lütfen nasıl yaptığımızı bize bildirin.