Geri Bağlantı Almanın Yolları

Geri Bağlantı Almanın Yolları
15 Kasım 2019 5 Comments Google,SEO admin

Web sitenize geri almak, iyi bir SEO stratejisinin önemli bir parçasıdır. Bağlantınızı web’in her tarafına yaymak, zamanla blogunuza veya sitenize sürekli trafik çekmek için iyi bir yoldur.

 

“DoFollow” blogları hakkında yorum yapın.

 

Varsayılan olarak, WordPress blogları, uzaktaki bağlantılarda “NoFollow” HTML özelliğine sahiptir. Bloglar bunu “bağlantının sızmasını” önlemek ve spam gönderenlerin önüne geçmek amacı ile  bloglarına alakasız yorumlarla kaplanmasını önlemek için  kontrollü yorum kabül ederler.

 

 Sosyal profillerinizi güncelleyin.

 

Facebook, Twitter, LinkedIn vb. Profillerinizin sitenize tekrar bağlandığından emin olun. Bağlantılarınızı bu sosyal profillerden arkadaşlarınız ile yada kullanıcılar ile paylaşın.

 

Bir Konuda Uzman ol.

 

Quora gibi soru ve cevap siteleri, web sitenize veya blog’unuza bağlantılar bırakmak için mükemmeldir. Soru cevap siteleri kullanıcıları dönüşlerini en yüksek anlamda trafiği arttırır.

 

Blog yayınlarınızı birbirine bağlayın .

 

Her gönderinin yazdığınız bir başka sayfanıza bağlandığından emin olun. Yeni içerik yazarken, konuyla ilgili daha eski yayınları tekrar ziyaret edin ve az önce yayınladığınız yeni yayına geri dönün.Zamanla, kendi sitenizde oluşturulmuş, katil bir dahili backlink ağına sahip olacaksınız

 

Bloglara Link vermek.

 

Geri bağlantı almanın en kolay yollarından biri, diğer bloglara kendiniz link vermektir . Çoğu zaman, insanlar lehine geri dönecekler. Blogunuzda haftalık link paylaşan partilere ev sahipliği yapın – ortaya çıkan kişi sayısına şaşırmış olabilirsiniz.

 

Anahtar Kelimelerinizi Bloglara Serpiştirin.

 

Yararlı bilgilerle dolu faydalı bloglar yazın ve sonra bunları link gönderin. Sitemize çok fazla geri bağlantı oluşturan – yazdığımız bir link yem yazısının bir örneği – ve ayrıca bu gönderide belirtilen şirketlere etiket verdiğimizde tutarlı bir şekilde retweet ve sosyal paylaşımlar oluşturur.

 

7. Web içeriğinizi not edin, anahtar kelimelerinizi yapılandırın

 

Öncelikle, SEO anahtar kelime araştırmanızı yaptığınızdan emin olun . Web içeriği yazma, diğer yazma türlerinden farklı olduğundan, bloglarınızın okuyucunun dostça olduğundan ve büyük gri paragraf bloklarını kırmak için madde imleri, numaralı listeler, kalın alt yazılar vb. Kullandığından emin olun. İçeriğinizi hatalar için okuyun ve tekrar okuyun; eğer kopya bir üçüncü sınıf öğrencisi tarafından yazılmış gibi görünüyorsa, ciddiye alınma olasılığınız daha düşüktür.

 

8. Gökdelen Tekniğini öğrenin ve kullanın.

 

Bağlantı kurma gurusu Brian Dean tarafından kodlanan Skyscraper Technique , geri dönüş kazanmak için en etkili iş akışlarından biridir. Yalnızca üç adımda, içeriğinizin SERP’lerin tepesine yükselmek için hangi soruları yanıtlaması gerektiğini ve sizinki gibi içeriklerle bağlantı kurmaya ilgi gösterdiğini belirten yetkili medya kuruluşlarını tanımlayabilirsiniz. Gökdelen Tekniğini kullanmak, geri bağlantılar oluşturmanın en iyi hedeflenen ve etkili yoludur ve iyi yaparsanız, delice sonuçlar verir.

Bu bilgiyi Yararlı Buluyor musunuz?

Tags
About The Author
Leave Comment
 1. 1

  traffic

  Mükemmel anlatım, teşekkür ederim

  Cevapla
 2. 1

  Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu

  harika, bunu paylaşmamın sakıncası var mı?

  Cevapla
 3. 1

  webLeo

  Teşekkürler, güzel makale bloğunuzda hoşuma gitti başarılar dilerim

  Cevapla
 4. 1

  PartMagic

  Harika bir makale Teşekkür ederim

  Cevapla
 5. 1

  KilSEO

  Geri bağlantı almanın yollarını biliyordum ama yinede tazelemiş oldum. Makalenize sağlık.

  Cevapla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir