LOADING

Google Gözünden Yüksek Kaliteli Geri Bağlantılar

Google Gözünden Yüksek Kaliteli Geri Bağlantılar

by admin Nisan 03, 2020

Google Gözünden Geri Bağlantılar(Backlink)

Tüm arama motoru optimizasyonu (SEO) ve Backlink çabaları, yüksek kaliteli geri dönüşler kazanmaya odaklanır. Geri bağlantılar olarak da bilinen gelen bağlantılar, arama performansınızı önemli ölçüde ve yüksek değerde etkileyebilir.

Google’ın en önemli önceliği çevrimiçi kullanıcılara yararlı ve kapsamlı bir dilde  bilgiler sunmaktır. Yüksek kaliteli geri bağlantılarla, arama sonuçlarında yüksek sıralama şansı elde edersiniz. Google, web sitenize yönlendiren bağlantıların miktarını ve kalitesini hesaplamanın yanı sıra, diğer sıralama faktörlerini de ayrıştırır. Bunlar, bağlantı veren sitenin sayfa otoritesini, arama sıralamasını ve alaka düzeyini içerir. Ve en önemlisi, Google geri bağlantılarınızın içerik özelliklerini değerlendirir.

 

Geri Bağlantılar Neden Önemlidir?

Geri bağlantılar önemli sıralama faktörleridir. Google, gelen bağlantıları bir siteden diğerine “Kalite Oyu” yada “Güven Oyu” olarak kabul eder. Diğer çevrimiçi kaynaklardan geri bağlantı kazanmak, sitenizin arama görünürlüğünü veya sıralama konumunu önemli ölçüde etkileyebilir.

Geliştirilmiş Organik Sıralama

Yüksek kaliteli geri bağlantılar sitenizin organik sıralamalarını önemli ölçüde artırabilir. Web sayfanız diğer sitelerden daha fazla bağlantı aldığından, SERP’lerde daha üst sıralarda yer almaya başlar. Geri bağlantılar, Google’a içeriğinizin bilgilendirici ve arama sorgularıyla alakalı olduğuna dair sinyaller gönderir.

 Yönlendirme Trafiği

Haber toplayıcılarından, üçüncü taraf incelemelerinden ve diğer çevrimiçi kaynaklardan gelen bağlantılar site trafiğinizi önemli ölçüde artırabilir. Bu, başka bir sitedeki yayını okuyan çevrimiçi bir kullanıcının web sayfanıza yönlendiren bağlantıyı tıklaması durumunda olur. Bunu da genellikle başka bloglarda yazılarınızdan yada,  yararlı bir bilgi olarak paylaştığımız sitelerden  olabilmektedir. Unutmayın, okuyucular bağlantılara gönüllü olarak tıklar.

Dizin Oluşturma

Gelen bağlantılar, web sitenizin bulunmasını ve dizine eklenmesini hızlandırır. Google botları, mevcut web sitelerinden gelen geri bağlantıları takip eder ve değerlendirir. Google sitenizi keşfettikten sonra, sitenizi etkili bir şekilde tarayabilir ve dizine ekleyebilir. Geri bağlantılar olmadan, arama motorlarının sitenizi bulması zaman alabilir. Yada Search Console’den Sitemi getir yapabilirsiniz. Ama pek tavsiye etmiyoruz.

Geliştirilmiş Site Otoritesi

Otorite sitelerinden geri bağlantılar itibarınızı artırabilir . Gelen bağlantılar yalnızca diğer web sitelerinden değil, aynı zamanda kullanıcılardan da güven oyu olarak kullanılır.

Artırılmış Link Bağlantısı

Bu, bir sayfadan başka bir siteye aktarılan değeri ifade eder. Bağlantı suyu köprülerle elde edilir. Google bu bağlantıları, sayfanızın değerli ve arama sorgularıyla alakalı olduğu diğer web sitelerinden oylar olarak tanımlar. Siteniz ne kadar çok geri bağlantı alırsa, rakiplerinizden şansınız bir o kadar artar.

Güçlü Bağlantılar

Bağlantı kurma, ağınızı genişletmenin ve onlarla olan ilişkinizi güçlendirmenin en etkili yollarından biridir. Web yöneticileri sitenizi ne kadar çok keşfeder ve içeriğinizi bilgilendirici bulursa, güçlü takipçi oluşturma şansınız o kadar artar. Buna ek olarak, bağlantı kurma, markanızı ve içeriğinizi  kolayca tanıtabilecek geniş bir ağa girmenize olanak tanır.

h1 Etiketini nasıl kullanacağını biliyor musunuz? https://www.pluspeak.net/bilinen-h1-etiket-yanlislari/

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Related Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *