Google Kasım Çekirdek Bağlantı Güncellemesi

Google Kasım Çekirdek Bağlantı Güncellemesi
29 Kasım 2019 No Comments Google,SEO admin

Google Kasım Çekirdek Algoritması Güncellemesi

Geçtiğimiz hafta Google’de oldukça hareketli bir hafta geçirdi diyebiliriz, organik arama sonuçları açısından oldukça iyi bir hafta oldu.Google eskiye dönük hiç bir değişiklik olmayacağını söylese bile genellikle birbirini ardını kovalayan ve birbiri ile bağlantılı bir çok değişiklik görüyoruz.

Google arama sonuçlarında daha iyi ve daha mükemmel hale getirebilmek için çalışmalara devam ettiğni söylemek yeridir aslında. Ve bu çekirdek güncellemesinde bir çok bağlantı türünü ele almış görünüyor.
Aslında bu herkesin bildiği bir analiz işi, ama bu güncellemede insanların daha çok dikkate almalarını söylüyor, yani backlink alacağınız sitelerin DA PA ve Spam score sine iyice bakıp analiz etmeniz gerekiyor.

Bizler bu konuda ne yapabiliriz ki?

Öncelikle bu ilerleyen zamanlarda çok büyük düşüşler yaşatabilir, hatta web sitemizi spama sokabilecek kapasitede hafife almamız gerektiren bir güncelleme diyebiliriz. Yapmamız gereken çok basit bir işlemdir. Backlink alacağımız web sitesinin DA PA değerleri yanı sıra, sitenin spam score değerinide kontrol etmemiz gerekmektedir. Spam score’si yüksek olan bir web sitesinden asla link çıkışı verdirmeyin, Haftalık olmasa bile aylık olarak Ahrefs, Semrush gibi benzeri araçlardan size verilen dış bağlantıları kontrol edip, spam score’si yüksek olanları engelleyebilirsiniz.

Tags
About The Author

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Supportscreen tag