LOADING

Google Map Point Çalışması Nasıl Yapılır?

Google Map Point Çalışması Nasıl Yapılır?

by admin Eylül 17, 2020

Google Map Point Çalışması

Google haritalarda belirlediğiniz anahtar kelimelerinizi eklemeye ve bu anahtar kelimelerde yükselmeyi sağladığını söylenmektedir. Şuan deneme aşamasında olduğu için biz ekledik ve bu çalışması yüksek meblalarda fiyat isteyenler bedava olduğunu bile bile sattıkları için pluspeak olarak ücretsiz olarak sizlere nasıl yapılacağını yazıyoruz.

Google Haritalar Map Point

Google Map Point Çalışması Firmanızın yada işletmenizin size ait anahtar kelimeleri ekleyerek, arama motorlarında prestij kazandırmanızı sağlayacaktır. İlk Bakıldığında zor gelsede, aslında çok basit bir kullanım taktiği olan Google Point çalışması işletme hesabı olanlar yapması gerekecektir ilerleyen günlerde.

Google Map Point Nasıl yapılır?

 

Öncelikle bir Google business Hesabınızın olması gerekmektedir. Business Hesabınızın olduğu andan itibaren BURADAKİ  Linke tıklayarak açabilirsiniz.

Yukardaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir. Adsız Harita Yazan yere tıkladığınızda  Harita başlığı ve Açıklamasını Düzenlemeniz için bir ufak popup  açılacaktır.

Buradaki bölüme İşletme Adınızı Yazmalısınız. Sonrasında Açıklamaya sizi anlatabilecek Bir Açıklama yazmanız yeterlidir.

Aynı şekilde aşağıdaki Adsız Katmanın üzerine tıkladığınızda  Katmanın Adını Değiştire bileceksiniz

 

 

 

 

 

 

Sonrasında ekranda katman Seçenekleri bölümü var 3 tane nokta olan bir bölüm Katman ismini değiştirdiğiniz yerin sağ kısmında.

Katman bölümünde açık veri tablosunu açtıktan sonra, kendinize ait bir tablo verisi oluşturmanız gerekicek. Zaten orada 2 tane tablo verisi olduğundan 2 tanesinin önüne yada arkasına eklemeniz daha rahat bir şekilde Point Noktası oluşturmanızda yarar sağlayacaktır.

Buradaki Metin, Tarih ve Saat, / Doğru ve yanlış bölümüne seçmiyoruz ben Metin Kısmını seçip, Yeni Stun Adını ” URL” olarak ayarladım

Sonrasında Buradaki Katmanları siz kendinize göre, düzenleyebilirsiniz. Yani Veri tablosuna ” adres, telefon, Eposta vb.. Kelimeler ekleyebilirsiniz. Sonrasında Ana ekrana döndüğümüzde

Ekrandaki  işaretçi ekle İconunu göreceksiniz. Yukardaki arama bölümünde işletmenizi aratıp, bulunduğu bölgeye 1 tane ekledikten sonra ekrana gelecek olan bölümleri doldurmanız yeterlidir.

Kaydet butonuna bastığınızda Haritalara Point Kaydetmiş olacaksınız.

Herkesin Görmesini istiyorsanız Paylaşırken “İnternetteki herkes bu bağlantıyı kullanarak görüntüleyebilir” seçeneğinin seçili olduğundan emin olduktan sonra Paylaşım yapabilirsiniz. Sonrasında Dilediğinizce İşaretçi Ekleyebilirsiniz.

Social Shares

Subscribe for FREE Marketing Pro Newsletter!

Subscribers get the best curated content for you

Related Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *