İçerik Yenileyerek Organik Trafik nasıl Artırılır?

İçerik Yenileyerek Organik Trafik nasıl Artırılır?
11 Kasım 2019 No Comments Google,SEO admin

Hiç kimse, daha fazla çalışmak istemiyor – ve neden onlar Bu sağduyulu gibi görünse de, pek çok şirket organik web trafiğini arttırmak için mevcut blog gönderilerini ve açılış sayfalarını yenilemeleri gerektiği zaman yeni web sitesi içeriğini ortaya çıkarmak için çok zaman harcıyor.

Arama motorları (özellikle Google) öngörülemez. AdWords anahtar kelime planlayıcısını kullanmakta ne kadar usta olursanız olun veya SEO stratejinizi ne kadar hedeflemiş olursanız olun, hangi blog yayınlarınızdan veya açılış sayfalarınızın en iyi performansı göstereceğinden ve hangi anahtar kelimelere en iyi şekilde yer vereceğinden asla emin olamazsınız 

Yazdığınız bir blog yayımlarken, sonuçların zaman içinde nasıl sarsıldığını görmek için bekleyin bu bekleyiş birkaç ay sürebilir.

Bir haftayı sadece bir ayda, yazmanın zamanının onda birini alan 300 kelimelik bir blog tarafından kapatıldığını bulmak için 700 kelimelik derinlemesine bir rehber araştırıp yazabilirsiniz.

İçeriklerinizi daha iyi bir kullanıcı karşısına çıkarabilmek için bazı verileri karşılaştırıp, içeriğinizin denetimi yapabilirsiniz. Tabi bunu bazı SEO Firmaları Ücretli yapsa bile, Ayhan KARAMAN son derece mükemmel bir anlatım ile bizlere ücretsiz olarak vermiştir.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1te78xiCB-ctwbcjqBnjm-aM5vFutqeRWmO4P_DE-UWI/edit#gid=1907237365

İçerik için Yukarıdaki Google drive dosyasını kendini hesabınızda açıp, kopyasını oluşturmanız gerekmektedir ki yoksa dosya üzerinde değişiklik yapamazsınız

İçerik Optimizasyonu için

 

Sitemap’ alanına Siteniz.com/sitemap.xml URL’sindeki URL’lerin uzantılarını koymanız gerekmektedir.

GA(Google Analytics)

Web sayfası Otumunu açıysanız, Davranış ->Site içeriği ->Tüm Sayfalar Bölümü
olarak tıkladığımızda karşımıza çıkan istatistiklerde, Gelişmiş Seçeneğine tıklıyoruz.

karşımıza çıkan seçenek kısımlarında hariç tut’a basıp eşleşen içerik seçeneği kısmına “?” işareti yazıyoruz. Buradaki ? işaret Paremetreleri devre dışı bırakıyor.

Uygula butonuna bastığımızda yukardaki Segment ekle butonundan Organik Trafik Segmentini seçip, Ekliyoruz.

bunları seçtikten sonra aşağı taraftaki satır gösterme sayını yükseltmemiz gerekmektedir.

Şimdi uyguladığımız bütün bu işlemlerimizi CSV olarak dışarı aktaralım. İndirdiğimiz CVS dosyamızı, İçerik denetleme Dosyamızda Google GA Kısmına içeri aktar yaparak ekrana gelicek olan içerik aktarmada seçeneklerde ” Geçerli Sayfaya Ekle” kısmı seçerek Onaylıyalım.

Bu işlemleri yaptıktan sonra, son 1 adımımız kalacaktır. Bu adımıda Search Console hesabımıza girip Bağlantılarımızdan yapacağız.

Search Console

Search console Sayfamıza girdiğimizde buradaki Link’i tıklayarak Bağlantılar Kısmına girelim Bağlantılar kısmına giriş yaptığımızda Tüm bağlantıları göster dediğimiz anda,  Sitemize En çok bağlantı verilen sayfaları göreceğiz. Sağdaki içeriği dışarı aktar butonundan dışarı aktaralım

Sonrasında bir bir önceki dosyayı eklediğimiz gibi bunda’da CSV Dosyamızı aktardığımızda

Sonuc Kısmında,  İçeriğimizin hangi seviyede ve  olan trafiğini bizlere veren bir optimizasyon ile karşılacağız.

Tags
About The Author

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Supportscreen tag