İçerikleri Sesli Okutma

Hiç 400 kelimelik bir içeriği okudunuz mu ? yada 200 kelimeden sonra okurken birazda olsa okumamak istediniz mi?  Peki içeriklerin uzun olan web sitesinde ne kadar durursunuz? Dursanız bile Okurmusunuz?

 

Günümüzde insanlar içerikleri ne kadar çok yazarlarsa insanların o kadar çok girip okumak isteyeceklerini zannediyorlar, aslında doğru bir yaklaşım diyebiliriz ta ki insanların uzun yazıları okumaktan sıkılmaları da cabası.

Bir içerik ne kadar iyi olursa olsun,  içeriğin kalitesi okuma oranı yüksekte olsa ortalama bir yüzde verecek olursak %60 oranında okuyan %40 oranında okumayı sevmeyen kitle mevcuttur. Bu kitleler genellikle yazıların hepsini değilde  makalenizde gerekli olan bölümleri okuyup işine yarıyorsa okur yaramıyorsa okumadan geçerler. Hatta bazı kullanıcılar çok uzun olduğu için  okumadan es geçerler.

Zaten makale yazmadan önce kesinlikle, biraz araştırma yapmak ve insanların neyi merak ettiği ile ilgili bir kaç yazı oluşturmak en iyisidir. Bir de bu yazınızı otomatik sesli okutma sistemi eklerseniz tatlı tadında bir içerik olur.

Aşağıdaki Verdiğimiz kodu Sitenizdeki header.php bölümündeki <body> </body> Tagları arasına yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Kodu siteniz ekledikten sonra, arka planı istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir