İhtiyaçlarınız İçin İyi Bir SEO Ajansı

İhtiyaçlarınız İçin İyi Bir SEO Ajansı
10 Kasım 2019 2 Comments Google,SEO admin

İhtiyaçlarınız İçin İyi Bir SEO Ajansı

Çevrimiçi varlığınız Arama Motoru Optimizasyonu’na (SEO) bağlıdır ve her şey çevrimiçi varlığına bağlıdır. Google arama motoru sonuçlarında bulamazsanız, hedef kitlenize ve endüstrimize bağlanmak çok daha zor. Bir arama varlığı olmadan, işiniz veya ürününüz hakkında bir şeyler söylemek zor. SERP’lere hükmetmeye başlamak istiyorsanız, iyi bir SEO şirketi bulmanız gerekir.

Ne yazık ki, birçok işletme hala iyi bir arama ve içerik stratejisine sahip değildir. Bazıları sadece bir şey söylemek istediklerini düşündüklerinde blog yazıları yazıyor ve  sitelerde içerik sallıyor.

Google’ı İyi Bir SEO Şirketi Bulmak İçin Akıllı Bir Yol mu Kullanıyor?

Google 1989’dan beri, arama endüstrisini, dosya adlarını 30 trilyondan fazla sayfaya bakabilen ve (genellikle) yalnızca ihtiyacınız olanı bulabilen karmaşık bir o kadarda aradığını endeksleyen basit sistemlerden oluşturdular..

Ancak Google’da arama mükemmel değildir ve en yenilikçi özelliklerinden bazıları gerçekten sinir bozucu kör noktalar ile birlikte gelir. SEO ajansları gibi bir işletme türü aradığınızda, Google’ın yerel algoritması devreye girer. Arama motoru, bölgenizde görünen işletmelere daha fazla ağırlık verir. Örneğin, fotoğrafları ve incelemeleri olan ve ya Google My Business’te listelenen bir işletme .çiçekçi ya da bir Pastane arıyorsanız, bu bariz bir faydadır, ancak diğer iş türlerini bulmayı gerçekten zorlaştırabilir.

Her neyse, Google, şirketiniz için en iyi SEO ajansını bulmanıza yardımcı olamıyorsa, daha iyi olacak olan spam dolu görünen ilk 10 liste var mı?

İyi bir SEO şirketi arıyorsanız, bu noktada, muhtemelen sadece kafanız karışacaktır diğerlerinden  bahsetmiyorum bile, SEO uygulamasının tamamını ilk etapta lanetliyor olabilirsiniz. Bu şeyleri bulmayı kolaylaştırması gerekmiyor mu? Google’ın size karşı çalışmaya çalıştığını görünce iyi bir SEO şirketini nasıl buluyorsunuz? Hangi şirketlerden kaçınacağınızı nereden biliyorsunuz?

 

Nasıl kandırılmadan iyi bir SEO Şirketi Bulunur

İşte kirli küçük bir pazarlama sırrı: Eğer yeterince kötü bir anahtar kelime istiyorsanız ve bunu elde etmek için yeterli kaynağa sahipseniz, kendiniz yapabilirsiniz. Google daha akıllı olmaya başladı, ancak özel bir SEO pazarlama ekibi, arayanın ne istediğini tam olarak sunamasalar bile sıralamasını etkileyebilir. Bunu, örneğin Google’ın beğendiği faktörleri hedef alarak yaparlar:

 Yerel SEO( Local SEO)

Yukarıda yazdığımız gibi, yerel şirketler Google’dan destek alıyor. Bu, yerel bir varlığa sahip şirketler sizlere destek sağlayabilir, ancak uzaktan çalışan ve birden fazla yere yayılmış  gibi şirketler için pek bir şey yapmaz .Tanınmış ve bilinmiş SEO Firmaları haricindeki firmalardan bahsedecek olursak.

 

Domain authority

Alan adı yetkilisi, Google’ın belirli bir alan adına, sıralama belirlerken ne kadar ağırlık verdiğini belirtir. Yüksek etki alanı otoritesi, Google’ın web sitenizi sevdiği anlamına gelir – meşru bir kuruluş gibi görünüyorsunuz, insanların gerçekten istediği içeriği sağlıyor. Bu, rakiplere kıyasla SERP’lere (arama motoru sonuç sayfaları) tırmanmanızı kolaylaştırır.

Tek tek sayfaların kendi sayfa yetkileri vardır – bu sayfanın Google’a ne kadar iyi göründüğüne dayalı bir değer. Ancak, Google etki alanlarını seviyorsa vasat sayfaların bile daha kolay bir zaman sıralaması vardır. Bu biraz fazla basitleştirmeden ibaret. Bakın, Google’ın algoritmaları gizlidir. Aradıkları birçok faktörü biliyoruz, ancak onları tartıp arama sonuçlarını ortaya çıkaran formülleri tam olarak bilmiyoruz.

Geri bağlantılar ve dahili bağlantılar

Google, web sayfalarının birbiriyle nasıl bağlantılı olduğuna bakar. Bu, web sitenizdeki dahili bağlantıları içerir. Örneğin, sattığınız bir ürün hakkında bir blog yazarsanız ve onu ürün sayfanıza bağlarsanız, Google’ın bu sayfaların nasıl ilişkili olduğunu anlamalarına yardımcı olur.

Geri bağlantılar – etki alanınızın dışındaki sayfalardan web sayfalarınıza bağlantılar – özellikle önemlidir. Google, onları yönlendiren sitenin etki alanını ve sayfa otoritesinin bir kısmını kendinize aktaran, sayfanız için oylama olarak sayar. Bu iyi SEO için anahtardır. Sizinle bağlantı kurmak için doğru sayfaları bulabilirseniz, bu gerçekten sizi arama sonuçlarında yukarı çekmenize yardımcı olabilir.

Dahili bağlantılar, sayfalarınızdan bir tanesine değer aktararak, geri bağlantıların nasıl yapıldığına benzer şekilde yardımcı olabilir. Örneğin, web sitenizdeki nispeten yüksek değerli bir sayfadan yeni bir bloga bağlanırsanız, söz konusu blogun arama sıralamalarında artmasına yardımcı olabilir.

İhtiyaçlarınız İçin İyi Bir SEO Ajansı

 Ziyaretçi davranışı

Google, ziyaretçilerin web sitenize nasıl girdiklerini ve orada yaptıklarını izler; bu da SEO’nuzu karmaşık şekillerde etkiler. Pazarlamacılar, Google’ın hemen çıkma oranı (ziyaretçilerin bir sayfayı tıkladıktan sonra ne sıklıkta ayrıldığını) ve sitenizi sıralamaya yardımcı olmak için sitedeki zaman gibi istatistikleri nasıl kullandıklarını tartışır . Sitenizin ne yaptığına bağlı olarak, yüksek bir hemen çıkma oranı aramanızın aradıklarını hemen bulduğunu veya içeriğinizde gerçekten hoşlanmadıkları anlamına gelebileceğinin işareti olabilir.

 

 Anahtar kelime hedeflem

Google, hangi konular hakkında yazdığınızı belirlemek için anahtar kelimeler kullanır. Başlıktaki anahtar kelimeleri (aramada başlığınız ne olarak gösterilir), H1 başlığı (sayfanın üstündeki başlık), H2 başlıkları (bu yazının etrafındaki büyük altyazılar) ve diğer yerlerdeki anahtar kelimeleri nasıl kullandığınıza dikkat eder. Senin sayfan. Anahtar kelimelerinizi seçme konusunda özenli ve dikkat ederek  kelimeleri seçersek, sıralamada yükselmenize yardımcı olabilir.

 İçerik stratejisi

Google, içerik stratejinizi ayırt etmek için anahtar kelimeler ve diğer ipuçları kullanır; yani, ne tür makaleler, videolar ve diğer içerikler sağladığınız. İsminizde “SEO” yazan ve SEO pazarlamasıyla ilgili birçok anahtar kelime için optimize edilmiş makale yazıyorsanız, doğru anahtar kelimelerle, Google size SEO ile yapılan aramalar hakkında daha fazla trafik gönderir.

Günümüz SEO Ajanslarında yukarıdaki seçeneklerden tamamını yapan firmalar vardır, belkide bu firmalar yakınınızda bile vardır ki sizler eğer ki profesyonel bir ekip ile çalışmak istiyorsanız, bazı tanınan kişilerden destek ve yardım almanızda fayda olabilir.

Bu bilgiyi Yararlı Buluyor musunuz?

Tags
About The Author
Leave Comment
 1. 1

  ADeryaB

  Ajanslara güvenmek güç, son zamanlarda bir çok belli belirsiz ajanslar çıkıyor, kopyala yapıştı işi yapıyorlar ve gerçekten emek veren bir ajans bir kaçtane.

  Cevapla
 2. 1

  DijitalAhmet

  son zamanlarda gerçekten bu güç, ama iyi bir araştırma ile bulunabilinir diye düşünüyorum.

  Cevapla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir