Mükemmel SEO için 5 Süper Öneri

Mükemmel SEO için 5 Süper Öneri
24 Kasım 2019 No Comments Google admin

SEO için 5 Mükemmel Öneri

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için pazarlama kampanyası hazırlamak, birçok birbirini tetikleyen faktörden oluşur. Bunları uygun bir şekilde yerine getirebilirseniz, SEO  için pazarlamada çabalarınızın başarısızlık ve ya  başarılı olup olmadığı arasındaki tüm farkı görebilirsiniz aslında.

Herkes SEO için öneride bulunur, yada bir SEO yaptıracaksanız herkes bir şeyler katmaya çalışır. Kendine göre SEO Uzmanı çoktur ama yinede bir web sitesindeki bu 5 öneriyi dikkate almanız gerekebilir.

 

1.İçerik Stratejisi

 

 İçeriğiniz hakkında düşünürken, Yalnızca sizin için kendi kendine hizmet etmenin değil ilgi çekici ve kendileriyle alakalı içeriği tüketmek istediklerini hatırlamak önemlidir. Yani kullanıcılara “ne” “nerde”  gibi içeriğinizde bulundurabileceğiniz, bir takım etiketler ile türetebilirsiniz.  Buda içeriğinize  değer kazandıracaktır.  Bir kitlenin okumadan yararlanabileceği içerik, web sitenizde neler olduğu hakkında nasıl düşünmeniz gerektiğinin anahtarıdır. Tüm web sitesi sayfalarınız, dolgudan daha fazla etki eden harika içeriğe sahip olarak başlayabilir. Kitleye hitap edebilecek şekilde kelimeleri birleştirmeniz bir kitleden bir kitleye geçişe yol olabilir.

İçeriğin erişimini en üst düzeye çıkarmak, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olmak için yeterli anahtar kelime araştırması ve optimizasyonu ile yapılabilir. Güncel olayları takip ederek mükemmel içerik izleyicilerinizi de etkilemede önemli rol oynar. Ayrıca, sayfa optimizasyonunu göz önünde mutlaka bulundurun. URL’leriniz ve sayfa başlıklarında ayrıca sıralamayı umduğunuz anahtar kelimeler de bulunmalıdır

2.Web Sitesi Mimarisi

Web sitenizin mimarisi çoğunlukla Teknik SEO‘nun bir parçası olarak kabul edilir. Teknik SEO , sitenizdeki sayfa öğeleriyle ve sitenizin nasıl işlediğiyle ilgilidir. Teknik seo ile ilgili İncelemeniz gereken birkaç şey:

  • Sitenizin alakalı arama sorgunuz için en iyi arama sonuçları arasında değerlendirilmesini istiyorsanız , web sitenizi taramasını ve dizine eklemesini kolaylaştırmak  çok önemlidir.
  • Mobil Dostu sayfalar da çok öneme sahip; birçok kullanıcı telefonlarıyla internette gezinirken, yanıt veren bir web sitesine sahip olmak hemen çıkma oranlarını düşük tutacaktır (sayfaların hızla yükleneceği gibi).
  • HTTPS doğrulaması ziyaretçilere güven verir.

3.HTML

Metin işaretleme dili olarak biliniyor Web sayfalarını işaretlemelerinizde kullanabileceğiniz bir standart metin işaretleme dilidir. Web Siteniz için bazı HTML olarak bakmanız gereken birkaç şey :

  • Başlık etiketleri, alakalı anahtar kelimelerle oluşturulmalıdır; alakasız kelimeler ile kötü bir başlık  size – puan kazandırır,   tabi anahtar kelimeleriniz ve etiketleriniz ile uyumlu bir başlık  tek başına site sıralamasını büyük ölçüde yardımcı olabilir.
  • HTML ile gerçekleştirebileceğiniz diğer bir işlem, başlıklara ve alt başlıklara alakalı anahtar kelimeler eklerken, ilgili H1 ve H2 başlık etiketleriyle etiketleme yaptığınız dan emin olmaktır..

Anahtar kelimeler eklemek iyidir. Ancak, çabalarınızı çok zararlı olabileceğinden, sıralanmasını istediğiniz sözcüklerle sayfa doldurmaktan kaçınmalısınız. Anahtar kelimeler çok fazla değil 3 ile 4 tane eklemek kafidir.

4.Güven HTTPS

Sitenizin ziyaretçileri ne kadar etkili bir şekilde etkilediğini ve web’de ne kadar geçmişe sahip olduğunuzu içeren web sitenizin güvenilirliğine giren bir unsurdur.

Sitenize giren ziyaretçiler siteniz üzerinde bulduğu bilgilere dayalı olarak siteniz içerisinde sayfalardan sayfalara sörf yaparak siteniz içerisinde aradığını bulana denk gezecektir. Güvenli bir site olduğunu bir anda kanıtlayamazsınız ama bir kaç defadan sonra ziyaretçiye aradığını verirseniz ki o ziyaretçi +1 olarak size pozitif dönüş sağlatacaktır.

5. Bağlantılar

Sitenize ne kadar bağlantı olduğu, güvenilir bir kaynak olarak kabul edilip edilmediği konusunda büyük etkiye sahip olabilir. Yani sitenize verilen bağlantılar (Backlink) olara nilendirilir ve  Backlinklere  sahip olmanız veya sitenizi paylaşmanız siteniz için harika bir “oy” dur. Web sitenize yönlendiren bağlantıların hacmi de durumunuzu iyileştirmeye yardımcı olabilir.

[av_notification title=’İpucu!’ color=’green’ border=” custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ icon_select=’yes’ icon=’ue81e’ font=’entypo-fontello’ admin_preview_bg=”]
Akılda tutulması gereken şey, bu bağlantıların içeriğinin önemli olduğudur – sektörünüzle ilişkili anahtar kelimeler kullanan bağlantılar çok daha etkilidir.
[/av_notification]

 

Bir kişinin sitenizi ne sıklıkta ziyaret ettiği, arama sonuçlarını kendi lehinize çevirebilir (örneğin, evde ikinci kez arama yapmadan önce sizi başka bir cihazda aramış). İnsanlar aynı zamanda bir marka ile yaşadıkları deneyime daha fazla güvenmeye meyillidirler.

Bugünlerde sosyal varlığa sahip olmak da bir zorunluluktur. Hem marka bilinirliği hem de otorite konusunda bir sosyal medya hesabı yada açacağınız sosyal medya hesapları yardımcı olabilir.

Tags
About The Author

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir