Profesyonel SEO Makale Yazarları Sırları

Profesyonel SEO Makale Yazarları Sırları
8 Kasım 2019 1 Comment SEO admin

İyi bir yazar olmak için öncelikle iyi bir araştırma ve makale yazacağınız konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmalısınız. İyi bir makaleci akıcı bir  dilde  yazmak  kullanıcıyı okurken cezbedecektir. Yazmaya başlamadan önce;

Anahtar kelime araştırmanızı yapın.

Yine de sitenize içerik gönderecekseniz, Google’ın çabanızı fark ettiğinden emin olmak için zaman ayırabilirsiniz.

Kişilerin aradığı anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini öğrenin (rekabet edebileceğiniz şeylerin yanı sıra) ve kendinize bir anahtar kelime tablosu yapın. Anahtar kelimelerinizi içeriğinizde kaç kez çalıştığınızı takip edin ve hedeflediğiniz anahtar kelimeler için nerede yer aldığınızı izlemek için doğru araçları kullanın.

Anahtar kelimeler ile işe koyulun

Bir zamanlar, bir SEO içerik yazarı olmak sadece anahtar kelimelerinizi kopyaya atmak anlamına geliyordu – ama oyun artık böyle oynanmıyor.

Hedef anahtar kelimenizi makalenizin içine dahil etmek hala iyi bir fikir olsa da, kopyanızı anahtar kelimelerle doldurmak gerçekten kadranı çok fazla hareket ettirmeyecek (ve genellikle onu incitecek). Herhangi bir SEO stratejisinde olduğu gibi, taktik olmalısınız.

Anahtar kelimenizi başlığa, ilk 300 kelimeye ve ilk H1 veya H2’ye ekleyin . Bundan sonra, anahtar kelimenizin varyasyonlarını kullanmaya çalışıyor olmalısınız.

Ek bir not olarak, anahtar kelimenizi makalelere sığdırmak asla zor olmamalıdır. İdeal olarak, anahtar kelimeniz yazarken doğal olmalı – saçma sapan gereksiz yazmaya başladığınızı düşünüyorsanız, çok ileri gittiniz demektir.

Unutmayın, arama motorlarını kullanan kişiler bu ifadeyi arıyorlar çünkü bu konuda daha fazla bilgi edinmek / satın almak istiyorlar, bu yüzden aradıklarını onlara vermek mantıklı geliyor. Bunu yaparsanız daha fazla tıklama alırsınız – bu profesyonel SEO makale yazarları için ticaretin püf noktalarından biridir.

 

İnsanların umursadığı bir şey hakkında yazın.

Herhangi bir SEO yazısı yazmaya başlamadan önce kendinize şunu sorun: kimin umurunda?

Burada, ustalık kazanmıyoruz – çok sık olarak, makale yazarları gerçek bir sebep olmadan, arkasında gerçek bir strateji olmadan sadece içerik dağıtıyorlar. Gerçek insanların bu şeyleri okumak istediğini unutuyorlar – gerçekten Google’ın algoritmaları için yazmıyorsunuz, insanlar için yazıyorsunuz!

Yazarken, okuyucularınıza her zaman bir tür değer sunmaya çalışmalısınız. Onlara kimsenin yapamayacağını ne söylersin? Eşsiz olan hangi hizmeti sağlayabilirsiniz? Başka hiçbir yerde bulunamayan hangi bilgileri paylaşabilirsiniz?

 

Hiç kimse sizin gibi işinizi bilmiyor – bu yüzden SEO avantajınıza kullanın.

Olmazsa, en azından işletmeyle ilgili haberleri tartışabilirsiniz. Şüphe duyduğunuzda, SEO anahtar kelimeler listenize bakın ve bu anahtar kelimeleri ne tür bir liste, bağlantı yemi veya derinlemesine yayınlar üzerinde çalışabileceğinizi görün. Bazı uzmanlarla röportaj yapmaktan korkmayın (eğer onları alıntılarsanız ve gönderilerinizdeki uzmanlıklarını öne çıkarırsanız, içeriğinizi sosyal kanalları aracılığıyla paylaşma olasılıkları daha yüksektir – bu şekilde, daha büyük ağlardan yararlanarak boyutu artırabilirsiniz. kendi).

 

 Teknik SEO Temellerini bilirmisin ?

Dünyadaki tüm anahtar kelime optimizasyonu, siteniz dizine eklenmediyse size yardımcı olmaz.

Bir yazar olarak, bir sitenin nasıl taşınacağını bilmeniz veya bir etki alanının tamamında HTTPS’yi etkinleştirmeniz beklenmez. Bir tarama bütçesini nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı gerçekten bilmek zorunda değilsiniz ve JavaScript’i küçültme hakkında da bir bilginiz yok. Ancak, teknik SEO hakkında birkaç şey bilmek sizi daha iyi bir SEO makalecisi yapabilir.

Öncelikle, Google’ın sayfaları nasıl taradığını ve bağlantı otoritesini nasıl dağıttığını anlamak bir strateji oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ne de olsa, içerik yazmak sadece tekil bir blog yazısı yazmakla ilgili değil – bir demetini yazmak (ve birleştirmek) ile ilgilidir.

 

Blogunuzun nasıl yapılandırıldığını iyi bir şekilde anladıysanız, her şeyi biraz daha verimli hale getirmeye yardımcı olabilirsiniz – bu, yayınlarınızdan birine yapılan bir geri bağlantı sitenize maksimum fayda sağlayacaktır.Aynı zamanda bir web sitesini sadece anahtar kelimelerden daha fazlası için nasıl optimize edeceğinizi anlamanıza yardımcı olur.

.

Tags
About The Author
Leave Comment
  1. 1

    Arictocrac

    Selamlar Çok heyecanlıyım, blog sayfanı buldum,
    yanlışlıkla seni buldum, Google’da başka bir şey ararken, Ne olursa olsun şimdi buradayım ve muazzam bir yazı ve çok

    Cevapla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Supportscreen tag