Satışlarınızı İyileştirmek İçin Pazarlama İpuçları

Satışlarınızı İyileştirmek İçin Pazarlama İpuçları
25 Kasım 2019 No Comments E-Ticaret admin

Çevrimiçi satışlarınızı artırmak için herhangi bir önemli ipucunu kaçırdınız mı?

Muhtemelen, beklediğiniz sonuçları göremiyorsanız,  muhtemelen bazı teknik işlemleri yanlış yapıyorsunuz Peki bu işlemleri nedir biliyor musunuz?

Ürünleri aldınız ve web siteniz çalışıyor, ancak satışlarınız beklediğiniz yerde değil. İşte çevrimiçi pazarlama stratejilerinizi geliştirmek ve dönüşümleri iyi yapabilmek için optimize kuralları.

Web sitenizi birden fazla cihazda test ettiniz mi?

Müşterileriniz sitenizi farklı kaynaklardan görüntülüyor ve her birinin aynı (pozitif) deneyime sahip olduğundan emin olmalısınız. Web sitenizin, hedef kitlenizin kullanabileceği çeşitli olası cihazlarda düzgün çalıştığını kontrol etmelisiniz. Android ve İOS işletim sistemlerinin tarayıcılarını tek tek denemelisiniz.

Ödeme için basit bir yol oluşturun

Başka bir deyişle, ziyaretçilerinizin bitiş çizgisine giden yolu bulmakta zorlanmadıklarından emin olun, ürünlere basit ve kolay yerlere “satın al” butonu ekleyin. Müşterilerinizin satın alm butonuna gelmeden önce farklı yerlerdeki renkler ile kafasının karışmasını istemezsiniz.

Sitenizin için  renkleri 2-3 renk ile sınırlandırın. Arka plan desenlerinden ve ağır grafiklerden kaçının.

Basit ve anlaşılması kolay bir “çıkış” sağlayın:  Klasik alışveriş sepeti gibi zorlaştıracak materyallerden uzak durun.Web sitenizden asla bağlantı vermeyin: Bağlantılar eklemeniz gerekiyorsa, bağlantıyı yeni bir sekmede açacak şekilde ayarlandığından emin olun çünkü ziyaretçi alacağı ürüne geldiğinde başka bir sayfaya giderse, tekrar gelmeyebilir.

Ücretsiz nakliye hizmeti

Bazı Raporlara göre , çevrimiçi alışveriş yapanların% 77’si ücretsiz gönderim yapma seçeneği olan ürünleri daha çok tercih ediyorlar. Kasada beklenmeyen nakliye masrafları olmayan ürünlerden müthiş bir şekilde geri dönüş yapabilirsiniz.

Sayfa İçi SEO / Teknik SEO

Daha önce yapmadıysanız. Arama Motoru Optimizasyonu veya “Sayfa İçi SEO” hakkında yazımızı okuyabilirsiniz. Google’ın sizi fark etmesini sağlayacak ve insanların sizin sitenizi Google aramalarında bulmasına yardımcı olacaksınız.

Nereden başlayabilirim?

  • Arama motorlarının sayfanızı tanıması için başlık ve açıklama girmelisin.
  • İçerik: Siteniz ve ürününüz ile alakalı alaka düzeyi iyi bir içerik girmelisiniz.
  • Ürün açıklamaları ve ürün isimlerini doğru ve anlaşılır şekilde girmelisin.

Sosyal medya

Bu günlerde, şirketinizin dijital ortamda  var etmek istiyorsanız  Sosyal medya son derece önemlidir. Sosyal medya varlığı, web sayfanız kadar iş yönlendirmek için de önemlidir. Bunu yapmak yalnızca görünürlüğünüzü arttırmakla kalmaz aynı zamanda işinize ve ürünlerinize olan güveni de arttırır.

 

Ücretsiz dizinlerde listelenme

İşletmenizi otomatik olarak sizin tahmin edemeyeceğinizden  daha önce listeleyen daha fazla ücretsiz dizin var. Bu dizinlere firmanızı ekleyebilir, firmanızın kalite puanını yükseltebilirsiniz.

Video pazarlama

Günümüzde video pazarlaması ile satışlarını katlayan birden fazla firma bulunmakta, iyi bir video iyi hazırlanmış bir sunum ie video içeriğini karışımın içine katmayı düşünün. Özellikle sosyal medyada, kısa, ilgi çekici video parçaları büyük bir dikkat çekici olabilir.

Değerlendirmeleri toplayın

Müşterilerin geri bildirimleri çok önemlidir. Potansiyel yeni müşteriler mevcut müşteri tabanınızı etkilemeyi başardığınızı gördüklerinde, size paralarıyla güvenmeleri daha olasıdır. Olumsuz eleştirilerden kaçınmak ve saygınlığınıza zarar vermemek için müşterilerinizle ilgili sorunları çözmeye çalışın, yardım sever olun.

Verileri inceleyin

Hedef kitlenizin web sitenize ulaştığında ne yaptığını bilmek, çevrimiçi satışlarınızı mükemmelleştirmek ve siteniz için önemli kararlar almanıza yardımcı olabilir. Google Analytics’i kullanmak ,tam olarak web trafiğinizin ne yaptığını ve genel haritanızın potansiyel olarak nereye yoğunlaşmanız gerektiğini analizini size söyleyecektir.

Tags
About The Author

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir