SEO Anahtar Kelime Seçimi ve Anahtar Kelimelerin Türleri

SEO Anahtar Kelime Seçimi ve Anahtar Kelimelerin Türleri
12 Kasım 2019 1 Comment Google,SEO admin

SEO, organik trafiği ve dönüşümleri artırmak için özel olarak seçilmiş anahtar kelimeler için arama motoru sonuç (SERP) sayfalarında iyi bir sıra için bir web sayfasını optimize etme stratejisidir.

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelimelerin araştırması, web siteniz için  organik trafik oluşturmanıza, dönüşümleri artırmanıza ve işletmeniz için somut YG oluşturmanıza yardımcı olacak en iyi anahtar kelimeleri belirleme yöntemidir.

Anahtar kelime araştırma ve analizi herhangi bir SEO işleminde ilk adımdır ve bu temel katmanı doğru almanız önemlidir . İşletmeniz için harika anahtar kelimeler hedeflemiyorsanız, istediğiniz sonuçları elde etmeden sayısız SEO çalışmasına katılabilirsiniz.

Hangi Anahtar Kelimeleri Hedeflemeliyim?

Bir konuyu Anahtar Kelime Planlayıcı veya SEMrush’a açarsanız ve gördüğünüz ilk 50 anahtar kelimeyi hedeflerseniz, Google’ın ilk sayfasına çıkma ihtimaliniz çok düşüktür ve bu anahtar kelimelere kaynak israf etme ihtimaliniz çok daha iyidir.

Üç Anahtar Kelime Türü: İşlemsel, Bilgilendirici ve Gezinme

İşlemsel Anahtar Kelime Nedir?

İşlemsel anahtar kelimeler, bir ürün veya hizmet satın almak isteyen kişiler tarafından yapılan ve alt huni dönüşümleri için mükemmel olan arama motoru sorgularıdır. İşlemsel anahtar kelimeler genellikle diğer sorgu türlerinden daha rekabetçidir, ancak çok daha yüksek bir dönüşüm oranına sahiptir.

Bilgilendirici Anahtar Kelime Nedir?

Bilgi aramaları olarak bilinir. Bir konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler tarafından kullanılır – genellikle “ne” veya “nasıl” ekleri alabilir.  Markanızı belirli bir konuda otorite olarak belirlemenize yardımcı olabilirler. Belirli, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefleyerek ve içeriğinizi güçlü bir harekete geçirme ifadesiyle kapatarak bu önbelleği dönüşümlere dönüştürebilirsiniz.

Navigational Keyword Nedir?

Gezinme aramaları, insanların web sayfanızı bulmasına yardımcı olur ve genellikle markalıdır. Kendi gezinme anahtar kelimeleriniz için sıralama yapmak önemlidir, ancak bu genellikle doğal olarak gerçekleşir

Bu bilgiyi Yararlı Buluyor musunuz?

Tags
About The Author
Leave Comment
  1. 1

    Sofyaa

    Dikkate değer bir paragraf; bundan faydalanacaklarından eminim.

    Cevapla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir