Site İçi SEO (One Page SEO) Ne kadar önemli ?

Site İçi SEO (One Page SEO) Ne kadar önemli ?
19 Kasım 2019 No Comments Google,SEO admin

One Page SEO Ne kadar önemli ?

Bunun yürütülmesi zor bir şey olduğunu her sayfadaki SEO optimizasyon adımının her birinde en üstte kalmak için çaba sarf ettiğinizi biliyoruz. Web sitenizi optimize etmek, sadece bir sayfadaki anahtar kelimelerin miktarı ile değil, içeriğinizle ilgili insanları ne kadar memnun ettiğinizle de ilgilidir. Herkes kendisine göre web sitesine  “ one page seo” yapacak kadar iyi bir bilgiye sahip olmasada bu onların suçu değildir.

Hızı Optimize Edin

Web siteniz 4 saniyeden kısa sürede yüklenmelidir. Kullanıcıların 70% ‘sinin sayfanızın 4 saniyenin altında yüklenmesini beklerken daha fazla sürdüğünde, kullanıcıların sayfanızdan ayrıldığı gözlemlenmiştir. Tabi sizlere, tek 1 sayfa yapıp 😉 dümdüz HTML olarak kullanıcılara bir sayfa sunun da demiyoruz ama, Sayfanızın en azından biraz hızlı olması gerekir.Site İçi SEO (One Page SEO) Ne kadar önemli ?

Mükemmel Anahtar Kelime Yoğunluğu

Bir Web Sitesindeki Meta etiketler, sağ tıklayıp tarayıcınızda “kaynağı görüntüle” derken Google’ın web sitenizin arkasında gördüğü bu verileri okur. Ayrıca Google’ın sizi daha üst sıralarda tutmasına yardımcı olmak için değiştirebileceğiniz en önemli alaka düzeyi en yüksek sinyalleridir. Arama motorları için bu bölüm bir nevi tatlı niyetindedir.

 

  • Başlık Etiketi: Bu, web sitenizin başlığını arama motoru sonuç sayfasında gösterir. Site başlığınız 50-60 karakter uzunluğunda olmalı ve o sayfada sıralamaya çalıştığınız anahtar kelimelere odaklanmalıdır. Web sitenizde asla tekrarlanan başlık etiketleri kullanmayın. Bu, içeriğinizin değer kaybetmesine neden olur ve sıralamanızı zorlaştırır.

[av_notification title=’İpucu’ color=’green’ border=” custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ icon_select=’yes’ icon=’ue8d7′ font=’entypo-fontello’ admin_preview_bg=”]
Google soldan sağa okur.
[/av_notification]

  • Meta Açıklama: En iyi kullanıcı okunabilirliği için SERP’de başlığınızın altındaki ve en fazla 160 kelimeden oluşması gereken alandır. Teknik olarak, başlığınız ve açıklamanız izin verilen sınırın üzerindeyse cezalandırılmaz (bu, nedenlerin içine daha fazla anahtar kelime yerleştirmenize izin verebilir), ancak çok uzun bir başlığın veya tanımlamanın uzun olması, kullanıcının anlamasını zorlaştırabilir.
  • URL: URL’niz kısa ve öz olmalıdır  karışık saçma sapan kelimeler olmamalıdır.
  • H1: Google’ın baktığı en önemli başlık. Genellikle, WordPress başlık etiketinizi çoğaltır ve aynı zamanda H1 yapar, ancak, her birini benzersiz yapmak için manipüle edebilirsiniz.
  • H2: İkinci en önemli başlık. Anahtar kelime temanızın bir türünü H2’nizde kullandığınızdan emin olun. Sayfa başına yalnızca bir adet H1 etiketine sahip olabilirken, sayfada birden fazla H2 olabilir.
  • Paragraf Metni: Makalenizi yazmak için kullanacağınız ana metindir. Her 100 ile 120  kelimeyle ilgili anahtar kelimenizi makalenizden hiç olmasa bile geçirmeniz gerekir. Buna anlamsal indeksleme denir.
  • Dahili Bağlantıları Kullan: İlgili içeriğe bağlandığınızdan emin olun.Alaka düzeyi puanlarınızı artıracak ve rekabet etmenizi kolaylaştıracaktır.

 

 Sitenizi Kolayca Taradığından Emin Olun

Bir 404 hatası, temel olarak bir ölü sayfa bağlantısıdır. Bir Google örümceği web sitenizi tarar ve 404 ölü sayfaya ulaşırsa, web sitenizi tümüyle taramayı durduracaktır, bu da web sitenizin dizine eklenmesinde büyük bir değişiklik oluşturacaktır. Sitelerinizi başka araçlar yardımı ile 404 hatalarını taratıp düzeltmenizde büyük fayda sağlayabilir.

Mobil Dostu Olmalıdır

Akıllı telefon kullanıcılarının % 70’i, akıllı telefonlar aracılığı ile arama yapmaktadır. Web siteniz Google ile mobil uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için  buradan  sitenizi kontrol edebilirsiniz. Mobil dostu değilseniz, dönüşüm oranlarınızı mobil trafikte öldürüyorsunuz demektir ve siteniz duyarlı bir web sitesi tasarımınızın olması gerekir. Sitenizi en kısa sürede Mobil uyumlu hale getirmek size + katacaktır.

Tags
About The Author

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir