Trafik Getiren Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır ?

Trafik Getiren Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır ?
4 Aralık 2019 2 Comments Google,SEO admin

Trafik Getiren Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır ?

Site içeriğiniz, şirketinizin sessiz satış elemanıdır ve 7 gün 24 saat çalışır orada olduğunu unutsanız bile…
Web sitenize gelen kişilerin kaç tanesi gerçekten dönüşüm sağlıyor?
Web sitenizden günde kaç ipucu alıyorsunuz?
İçeriğin çok büyük bir fark yaratabileceğini biliyor muydunuz?

Her şey iyi bir Başlık ile başlıyor.

Göz alıcı, çekici ve güzel bir unvanınız yoksa insanlar tam olarak içeriğinize hareket ederler Her gün sosyal medyada veya RSS yayınınızda çıkan tüm makaleleri göz önünde bulundurun – kesinlikle her birine tıklıyor musunuz? Muhtemelen, yalnızca ilginizi çekenlere hızlıca göz atıyorsunuz.

Dönüşümü olacak bir blog yazısı oluşturmak istiyorsanız, sektörünüzdeki diğer insanların ne yaptığını ve hangi müşterilere ulaştıklarını araştırın

İlk adımınız, odaklanılacak bir anahtar kelimeyi (veya daha iyisi birden çok anahtar kelimeyi) izole etmek olacaktır. Bir anahtar kelime bulduktan sonra, bir sonraki adım, anahtar kelimenin yer alabileceği farklı bir fikir bulmaya çalışmaktır. Her zaman anahtar kelimeyi iyi bir başlıkta kullanmak isterseniz, biraz fikir edinmek gerekir, iyi ve dikkat çekici bir başlık, kullanıcıyı çekecektir.

Ziyaretçilere sitenizi terk etmesi için bir bahane vermeyin.

Burada bize seviye atlayın – öncelikle, sayfanıza trafik çekmek için arama motorlarına güveniyorsanız, okuyucularınızın çoğu bırakmak için can atıyor demektir. Birileri sayfanıza Google üzerinden yönlendirildiğinde, muhtemelen bir sürü başka bağlantıdan geçiyordur. En dikkat çekici başlık ile sizden bilgi almak isteyecektir.

Ziyaretçilere sitenizde sörf yapmayı bıraktıracak bir neden verirseniz (veya sadece başka bir sekme açıp başka bir şey aramak için bir sebep verirseniz), muhtemelen onları geri almayacaksınız. Bunu önlemek için, kendi web sitenizdeki diğer yayınlarla bağlantı kurmak için elinizden geleni yapın ve kopyayı açıklamadan karmaşık terminoloji veya kısaltmalar kullanmaktan kaçının. Ziyaretçilere kopyada kullandığınız ilginç/garip ve değişik kelimelerin tanımını bulmak için tekrar Google’a gitmeleri için bir neden vermeyin!

Bir Görsel Eklemekten çekinmeyin.

Görsel içermeyen yazılar daha korkutucu görünmeye meyillidir. Ayrıca çok profesyonel görünmüyorlar gibi bir his uyandırır. Öte yandan, gönderinizi kesmek için herhangi bir görüntüyü fırlatıp atmak iyidir yani kısmen ama yine de içeriğininiz ile ilgili dikkat çekici resimler eklemek ziyaretçiyi her zaman içeriğe doğru odaklandıracaktır, çünkü  300 kelimelik bir cümleyi tek bir resim ile anlatmak  mümkündür.

Güçlü yazı yazmak size kesinlikle yatırımınızın karşılığını verirken, Dünya’yla paylaşmadan içerik üretiyorsanız, gelecekteki müşterilerinizle telepatik olarak iletişim kurmaya çalışıyor olabilirsiniz. İçerik bir tür solucan gibidir. Oltanıza solucan koymazsanız, asla balık tutamazsınız.

[av_notification title=’Dipnot:’ color=’orange’ border=” custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ icon_select=’yes’ icon=’ue80b’ font=’entypo-fontello’ admin_preview_bg=”]
Birçok blog yazarları size tüm sitenizin  içeriğinin iyi olduğunu ve her zaman  içerik yazmanız gerektiğini söyleyecektir, bunu söyleyenler her zaman olacaktır. İçerik önemlidir, ancak her şey değildir.
[/av_notification]

Blog Yazısı Kontrol Listesi

 • Anahtar kelimeler için  ayrıntılı kelime araştırması yaptınız mı
  İçeriğinize başlamadan önce, seçeceğiniz başlık ve Anahtar kelimenin uyumunu kontrol etmelisiniz, içeriğiniz ile uyumlu bir başlık her zaman size + kazandıracaktır.
 • Uzmanlardan alıntı yapıyor musunuz?
  Kısa zamanda, okuduğunuz herhangi bir blogtan, yazılar yaza anekdot paylaşıyor musun?
 • Blog postanızın açık bir hedefi var mı?
  Yazdığınız yazıların belirli bir hedefi var mı? Sattığınız bir ürün veya hizmetle mi ilgili?  Kime ? Neye? Niçin Yazılmış ?
 • Gönderiniz doğru biçimlendirilmiş mi ?
  İçeriğiniz doğru bir biçimde biçimlendirilmiş mi? H1 tagları kullanılmış mı?
 • Üstbilgi resminiz var mı?
  Kullandığınız makalenizde yada içeriğinizde, herhangi bir içerik ile uyuşan bir resim var mı ?
 • Blogunuzda hem iç hem de dış sayfalara bağlantılarınız var mı?
  Yazdığınız içeriğinizde, iç sayfalarınıza bağlantı kurdunuz mu?
 • Anahtar kelimenize bakın.
  Yayınınız, söz konusu anahtar kelime için şu anda sıralanan her içerikten daha mı iyi? 
 • Meta etiketlerinizi tamamen optimize ettiniz mi? WordPress kullanıyorsanız, bazı eklentiler ile bu çok basittir.
Tags
About The Author
Leave Comment
 1. 1

  İbrahimCanlı

  Bloğunuz üzerinde değerli bilgiler var, ama takıldığım bazı problemler ve kafamı karıştıran bilgiler oluyor, sanırım bloğunuz sayesinde öğreneceğim.

  Cevapla
 2. 1

  Ufuk

  Bilgilendirmeler için teşekkürler, bloğunuzu sık kullanılanlara ekledim takip deyim.

  Cevapla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir