Ücretsiz Webview Android Uygulaması

Ücretsiz Webview Android Uygulaması
19 Nisan 2020 No Comments Teknoloji admin

Ücretsiz Webview Android Uygulaması

İnternet kullanıcıları her geçen gün 2’ye katlanmakla beraber,  teknoloji açısından da geliştirip geliştirmekteyiz. Çoğu İnternet sitelerinin Telefon uyumlu tasarımı olması ile birlikte ek olarak bir uygulama olması kullanıcılar için ekstra + kazandırabilir.

Android Webview Uygulaması

Farklı webmaster platformlarında webview uygulamasında farklı özellikler ekleyip, sizlere belirli  bir ücret karşılığında yapan  bir çok uygulama developer’i arkadaş bulabilirsiniz. Tabi bütçeniz yoksa ve siz kendiniz bir web view yapmak istiyorsanız bazı adımları yapmanız gerekmektedir.  Bu adımları pluspeak olarak aşağıda sizlere anlatmaya çalıştık.

Android Webview Yapımı

BURADAKİ öncelikle bulunan siteye girip gmail kullanıcı adımız ile siteye giriş yapalım. Herhangi bir güvensizlik teşkil etmiyor. Sonrasında aşağıdaki gibi bir ekran  ile karşı karşıya kalacaksınız.

Bilmeyenler için biraz karışık gelebilir, ilk girdiğimde banada çok karışık bir android programlama ara yüzü gelmişti. Yukardaki My Project sekmesine tıklıyoruz

Sonrasında yukardaki ekranda görüldüğü gibi,  “Start New Project” Butonuna bastığımızda yandaki resimdeki gibi bizden yapacağımız projenin adını girmemizi isteyecektir. Girişimizi yaptığımız ve Projemizi oluşturduğumuzda ekranımızda boş bir telefon yada tablet ekranı çıkacaktır. Sizlerin Display hidden components in Viewer’den seçmiş olduğunuz modele göre

Sonrasında sol alta bulunan URL simgesine Tıklayıp, içeriğine doğru sürükleyelim.

Webviewer dosyasını içine sürüklediğimiz de ekranımız şu şekilde bir hal alacaktır.

 

Yukardaki resimde olduğu gibi, İçeriğine çift tıkladığımızda sağ menüden web sitemizin adresini girerek, Uygulamanın açılmasında yönleneceği adresi yazmamız yeterlidir. Ayrıca Screen bölümünden Uygulamanın İconunu ve bazı ayarlarını değiştirebilirsiniz. Sitemizi yazdıktan sonra.

Görmüş olduğumuz Build menüsüne basığımızda bize apk dosyamızı ne olarak çevirmesini istediğimizi seçebiliriz. genelde ben, masaüstüne yüklüyorum. Sonrasında telefonunuza atıp, webview uygulamanın keyfine bakabilirsiniz.

Tags
About The Author

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir