Yerel ve Local SEO Kılavuzu

Yerel ve Local SEO Kılavuzu
9 Kasım 2019 1 Comment Google,SEO admin

Yeni bir iş kurmayı mı düşünüyorsun? Yalnız değilsiniz – ve yerel SEO konusunda endişelenmeniz gereken ana sebeplerden biri de bu.
Bir köpek bakıcısı,  hırdavatçı tamircisi veya bir oto tamirhanesi olun, yerel işletme rekabetçi bir alandır. Ve şimdi insanlar her zamankinden daha fazla çevrimiçi iş bulur. Google’a göre , akıllı telefonlarında yerel bir işletme arayan kişilerin yüzde 76’sı , ertesi gün içinde bu işletmeyi veya benzer bir şirketi ziyaret etmekten vazgeçiyor.
Bu, yerel arama sonucunda aldığınız organik trafiğin zaten dönüştürülmek üzere hazırlandığı anlamına gelir; bu turtanın bir parçasını istemez misiniz?

SEO’nun 3 Temel Kategorisi

Genellikle, bir müşteri bize arama motoru optimizasyonu hakkında soru sorduğunda, anahtar kelimeler için genellikle üç yoldan biriyle sıralama yapmak ister:

 

 

Yerel SEO Nedir?

Yerel SEO, yerel işletmelere organik arama trafiğini artırmak için web sitelerini ve pazarlama stratejilerini optimize etme stratejisidir.

SEO, genel olarak, İnternet’in her yerinden gelen kişilerin işinizi aramada bulmasına yardımcı olur. Potansiyel müşterileriniz, şirketinizi Arama Motoru Sonuçları Sayfalarında (SERP’ler) görüyor.

Yerel SEO, işinizi, ürününüzü veya hizmetinizi satın alma olasılığı daha yüksek olan kişilerin önüne koyar.Bahsettiğimiz Google statünü hatırlıyor musun?

Genel SEO, birkaç anahtar kelime türünü ( bilgi amaçlı, gezinme ve işlemsel) hedeflerken , yerel SEO daha fazla dönüşüm için hazır trafiği kullanma eğilimindedir.

Yerel Aramada Anahtar Kelimelerin amacı ?

Arama amacı… demek istediğin gibi! Bir aramanın ardındaki amaç – anahtar kelimenin ardındaki amaç. Bu yüzden, eğer “Herhangi bir Lokasyonda Emlakçı ” için arama yapıyorsanız, niyetiniz açık bir şekilde Lokasyonlarda emlakçı bulmak  – ve en iyi bir emlak şirketini istemeniz .

Aynı şey, “en iyi yerel hukuk firmaları” gibi diğer anahtar kelimeler veya hatta “bana en yakın sinema salonu nerede” gibi soru temelli sorgular için de söylenebilir.

Yerel SEO ile yapmaya çalıştığınız şey sadece anahtar kelimeler için değil aynı zamanda işinizi insanların önünde ve Google’ın cevap kutusu ve arama sorgularına sokmaktır. Haritada olmak istersiniz – özellikle Google Haritalar’da olmak istersiniz.

Birisi sattığınız ürünleri ve hizmetleri aradığında, Google’ın şunu fark etmesini istersiniz, “hey, bu ürün size yakın bir yerde bulunabilir.”

Yerel SEO Paketleri ve Sıralama

“Yerel paket”, Google aramada haritanın altındaki sonuçları ifade eder.
(Bazı SEO’lar yerel pakete çok daha çekici bulduğumuz “ aperatif paketi ” olarak değinir !)

Yerel paketteki sonuçlar, yerel SEO için # 1 sıralamasından daha önemlidir. Aslında, yerel pakette yer alan siteler sıklıkla aynı anahtar kelime için SERP’in ilk sayfasında yer almaz.

“Fiziksel terapi” kadar geniş bir anahtar kelime için 1. sırada yer almak imkansızdır, ancak yerel SEO en iyi uygulamalarını takip ediyorsanız, yerel pakette görünmek çok daha kolaydır.

 

Yerel SEO Sıralama Faktörü

Yerel SEO Sıralama Faktörleri
İş sinyallerimİş kategoriniz ve yerel yakınlığınız dahil, kişinin arama sorgusuyla ne kadar ilgilisiniz?
Link sinyalleriGeri bağlantıların sayısı ve kalitesi (aynı zamanda yetkili yerel kaynaklardan geliyorsa ekstra kredi), dahili bağlantılar
Sayfadaki sinyallerSitenizdeki (işletme adı, adres, telefon numarası), anahtar kelime kullanımı
Yerel alıntı sinyalleriSiteniz, tutarlı bilgileri içeren kaliteli işletme dizinlerinde belirtiliyor mu?
Sinyalleri gözden geçirİnsanlar işletmenizi inceliyor mu? Onlar ne diyorlar? İyi değerlendirmeleriniz var mı? Onlardan çok var mı?
Davranış sinyalleriİnsanlar mobilden mi arıyor? Kontrol ediyorlar mı? Takip ediyorlar mı? Web sitenizi ziyaret ediyorlar mı? Davranışları nedir?
KişiselleştirmeKullanıcıların yerleri ve kişiselleştirilmiş arama – bu çoğunlukla elinizin altında
Sosyal sinyallerİnsanlar sosyal medyada işinizden mi bahsediyor? Onlara bağlanıyor musunuz?

 

Tags
About The Author
Leave Comment
  1. 1

    NewSEO

    Bu bilgi çok değerlidir. Bilgilendirme için Teşekkürler.

    Cevapla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Supportscreen tag