Yerel ve Local SEO Kontrol Listesi

Yerel ve Local SEO Kontrol Listesi
16 Kasım 2019 3 Comments Google,SEO admin

Yerel SEO Kontrol Listesi

Tamamen çevrimiçi iş yapmadığınız sürece, gerçekten yerel SEO’yu yoksaymak istemezsiniz . Neyse ki, Google’ın yerel işletmenizi fark etmesi ve trafiği istediğiniz şekilde göndermeye başlaması için atmanız gereken kolay adımlar vardır. Temel olarak, olmanız gereken her yerde listelendiğinizden emin olmak için bazı formları doldurmak gerekmektedir.

1. Moz Local arama sayfasını kontrol edin .

Moz Local, yerel mevcudiyetinizin uygun şekilde kurulup kurulmadığını anlamak için harika bir araçtır. Şirketinizin adını ve Posta kodunu girdiğinizde, müşterilerin sizi Google Haritalar, Foursquare, Yelp, Facebook ve bir sürü başka listede bulabileceklerini kontrol eder.

2. Google My Business sayfanızı oluşturun ve optimize edin.

Google My Business  (GMB) çevrimiçi varlığınızı yönetmek için başka bir faydalı araçtır ve yerel işletmeler için hazırlanmıştır. Tahmin edebileceğiniz gibi, Google aramada kendi ürünlerine öncelik veriyor, bu nedenle GMB SEO’sunu geliştirmek isteyen küçük işletmeler için sahip olması gereken bir konudur.  Sayfanızı talep edin ve doğrulayın, şirketinizin açıklamasını ve hizmetlerini ekleyin, haftada en az bir kez içerik paylaşın, harika görünümlü fotoğraflar ekleyin ve kopyaya araştırdığınız anahtar kelimeleri kullanın – SEO da GMB için geçerli!

 

3. Küçük işletmenizi yerel dizinlere ekleyin.

 

Yine, backlinks, SEO‘nun bel kemiğidir ve yerel dizinler, web siteleri için de büyük bir geri besleme kaynağı olabilir – aynı zamanda saygın dizinler olması koşuluyla  . Tanıdığınız isimleri arayın ve dizini araştırıp spam olmayan bir bağlantı ağı olmadığını tekrar kontrol edin.

 

4. Sosyal medya pazarlama oyununuzu hızlandırın.

Bir iyi sosyal medya stratejisi küçük işletmeler için SEO büyük bir rol oynar. Sosyal takibinizi büyüterek, sitenize daha fazla trafik çekiyor olacaksınız; bu da arama sıralamalarınızı artıracak.

 

Neler yapılabilinir ?

 • Yerel küçük işletme festivali hakkında tweet atın, takipçileriniz için özel bir promosyon yapın.
 • Lise futbol takımını eyalet şampiyonluğuna kazandırdığı için tebrik edin ya da ilham verici yerel haberleri paylaşın.
 • Yerel bir topluluk hizmeti günü için gönüllü olun ve hikayenizi Facebook’ta paylaşın.
 • Yerel hava durumundan bahsedin  güneşli / karlı / yağmurlu bir günde işletmenizin nasıl göründüğüne dair fotoğrafları paylaşın.
 • Yeni müşterilere teşekkür et ve olumsuz eleştirilere nezaketle cevap ver.

Bu pazarlama stratejileri sadece müşteri sadakati oluşturmanın bir yolu değildir – SEO’da da öderler! Google, mahallenizden aldığınız aşkı görecek ve arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) görünürlüğünüzü artıracaktır.

Bu bilgiyi Yararlı Buluyor musunuz?

Tags
About The Author
Leave Comment
 1. 1

  nudexvSEO

  Bilgilendirmeler ve dipnot için teşekkürler, yararlı bir makale olmuş.

  Cevapla
 2. 1

  TheSEO

  Local seo’da bazı takıldığım konular vardı bilgiler için teşekkürler, halen bazı takıldıklarım olabilir sitenizi geziyorum.

  Cevapla
 3. 1

  Leoninja

  Çok ilginçsin! Daha önce böyle bir şey okuduğuma inanmıyorum. Bu konuda birkaç orijinal düşünceye sahip başka bir kişi bulmak çok güzel

  Cevapla

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir